Olasz Nagydíj
2010.07.01. 16:01
Mielőtt megérkeztünk az Olasz Nagydíjra, azt mondtam, hogy egy dobogós helyezés a célunk, és hogy ezt elérjük, 100%-osan kellett mindent csinálnunk. Az előrejelzésem helyes volt: kihoztuk az autó potenciálját és megcsináltuk.
Az időmérő edzés nagyon jól ment. Az F60-as jól volt beállítva és a KERS nagyon sokat segített: a Q3-ban a szezon egyik legjobb körét futottam meg és nagyon boldog voltam. A harmadik hely a rajtrácson nagyon fontos volt egy jó eredmény érdekében. Tudtuk, hogy lesznek páran, akik az egy kiállásos stratégiát fogják választani. A két stratégia közötti különbség nagyon kicsi ezen a pályán, és azok, akik nem használnak KERS-t, alapos okuk volt az egy kiállást választani.
A rajtom nagyon jó volt, de mivel Hamilton nem volt túl gyors, így el kellett emelnem a lábam a gázról és balra kellett húzódnom, ahol két kerékkel a fűre kerültem. Sikerült megelőznöm Sutilt és ez volt a döntő momentum, aminek köszönhetően harcolhattam a pódiumért. Az egész verseny alatt hibátlanok voltunk: egy kis szerencsének köszönhetően kaparintottuk meg a harmadik helyet, de végül úgyis csak az eredmény számít. Ez egy tökéletes hétvége volt, mivel semmit nem tudtunk volna jobban csinálni.
Nagyon boldog vagyok az újabb dobogós helyezés miatt, különösen azért, mert ezt a számos Ferrari drukker előtt értük el: amikor látod azt a sok ágaskodó lovas zászlót lengeni a szélben, megérted, hogy mekkora szenvedély van itt. Nagyszerű érzés volt. Úgy tűnik, hogy a Brawn ismét itt van, harcban a címért, míg a Red Bull helyzete sokkal komplikáltabbnak tűnik. Webber és Vettel nem fogja feladni, de reménykedniük kell, hogy a két Brawnnak problémáik lesznek, ha el akarják kapni őket. A célom, hogy segítsek a Csapatnak megtartani a 3. helyét a konstruktőri bajnokságban és annyi pontot gyűjteni, amennyit csak tudok.
A következő verseny Szingapúrban lesz, ahol tavaly nem fejeztem be a versenyt. Ennek ellenére igazán kedvelem ezt a helyet. Ugyan azt kell tennünk, mint Monzában: megpróbálni a lehető legtöbbet kihozni az F60-asból és újra a dobogóra állni, ötödször egyhuzamban. Minél inkább közeledünk a bajnokság végéhez, annál nehezebb lesz a helyzetünk, mivel a többiek tovább fogják fejleszteni az autóikat, nekünk viszont már nem lesz új alkatrészünk az idén.
|