Kimi Räikkönen Belga Nagydíjon szerzett győzelme a Scuderia Ferrari első diadalát jelentette a 2008-as Interlagosban rendezett záró futam óta. Stefano Domenicali csapatfőnök elmondta, rengeteget jelentene számukra, ha a hazai GP-n, Monzában, a rajongók előtt is az első pozícióban inthetnék le őket a kockás zászlóval.

"Tudjuk, hogy nem lesz könnyű, mert amellett, hogy a pálya karakterisztikája nem kedvez az F60-asnak, riválisaink akkor is fejlesztettek, amikor mi nem," - nyilatkozta Domenicali a Gazzetta dello Sportnak.

Kimi Räikkönen Magyarország óta mindenhol az első háromban végzett, de ő is bizonytalan a Ferrari monzai képességét illetőleg. 2007 világbajnoka reméli, folytathatja dobogós szereplését.

"Belgiumban nyertünk, és a hátralévő versenyeken szeretnénk ezt folytatni, megpróbálunk a dobogón maradni. Ez az év egyik legfontosabb nagydíja, mert a rajongóink előtt állunk rajthoz. Nagyszerű lenne, ha elégedettséget, örömet okozhatnánk nekik" - magyarázta a finn.

"Az aszfaltcsík az évad leggyorsabb helyszíne. A KERS-nek akárcsak Belgiumban, itt is segítenie kell bennünket. A rázóköveket is megfelelően kell használnod, s az évek alatt nem ez volt a versenygépünk legerősebb pontja."

"Meglátjuk, mi történik pénteken. Nem végeztük el a szokásos teszteket a pályán, így nehéz lesz bármit is mondani, mert nem alkalmaztuk az autó aerodinamikai beállításait. Kemény hétvége lesz, de megígérem a szurkolóknak, hogy a legjobbat hozzuk ki magunkból."

A Ferrari már elvégezte legtöbb újítást a 2010-es modellen, és Domenicali hozzátette: habár a Spában szerzett diadal egy húzós év örömteli momentuma volt, még rengeteg tennivaló áll előttük, hogy elkerüljék a 2009-es gyenge kezdet megismétlődését.

"Hatékonyabb aerodinamikára van szükség az új konstrukció esetén. Létfontosságú lesz, hogy az új gumiabroncsok viselkedését megértsük, és elkerüljük azt, hogy megismételjük a hibát, hogy lassú, gyenge autóval érkezzünk meg. A költségcsökkentésekkel nehéz lenne talpra állni."

 

 

HÍREK
HÍREK : Domenicali: Nem valószínű, hogy győzünk Monzában

Domenicali: Nem valószínű, hogy győzünk Monzában

  2009.09.11. 14:41


 
Még nincs hozzászólás.
 

Itachi Shinden második fejezet!! - ÚJ FEJEZET - Felkerült a könyv második harmada!! Konoha.hu - KATT!! KATT! KATT!! KATT    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belõle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény vissza    *****    Rose Harbor, ahol a tenger suttog és a múlt sosem tûnik el teljesen. - FRPG - csatlakozz közénk te is :)    *****    Egy kikötõ, ahol minden hullám egy új kezdetet ígér. Rose Harbor, több mint egy város, egy világ a világ mögött.    *****    Rose Harbor &#8211; kisvárosi báj, nagy titkokkal - légy részese te is ennek a kalandnak :) - FRPG    *****    Óceán, erdõ, csillagfény &#8211; minden ösvény Rose Harborba vezet - aktív FRPG közösség    *****    Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ a konoha.hu -n. Nézzetek be! *** Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ!!!    *****    ÁGICAKÖNYVTÁRA - KÖNYVEK, KÖNYVEK, KÖNYVEK - ÁGICAKÖNYVTÁRA    *****    MOVIE-NIGHT -> Filmek, Sorozatok <- MOVIE-NIGHT    *****    Movie-    *****    Játssz a színekkel keress szebbnél szebb képeket, építs, szépítsd a portálod, hogy szebb és színesebb legyen a világod!    *****    Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó. 06209911123 Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó.    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél színes szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön