HÍREK : FOTA: Decemberben választás |
FOTA: Decemberben választás
2009.09.02. 15:02
A Formula-1-es Csapatok Érdekvédelmi Szövetsége (FOTA) várhatóan decemberben választ, dönt arról, hogy az elkövetkezendő évben kik alkossák a vezetőséget.
A FOTA-t 2008. szeptemberében alapították Monzában. Vezetője a Ferrari, és a FIAT autógyár elnöke, Luca di Montezemolo. Az alelnöki pozíciót a Toyota csapat elnöke, John Howett tölti be.
A FOTA a Williams és a Force India tagságát június elején felfüggesztette, mert a két istálló feltételek nélkül leadta a nevezését a 2010-es világbajnoki szezonra az szövetségnek (FIA).
Howett elmondta, a cél az, hogy jövőre már 13 csapat, a teljes mezőny is részese legyen a FOTA munkájának. Jelenleg nyolc csapat alkotja a „díszes társaságot”. Tegnap az újonc Team USF1 jelentette be, hogy hivatalosan is beadta a nevezési kérelmét a tagfelvételre.
A Toyota elnöke továbbá azt is megerősítette, hogy a jövő héten megrendezésre kerülő Olasz Nagydíjon nagy valószínűséggel a Force India újra a szövetség részét fogja képezni, míg a problémás Williams egy későbbi időpontban teheti meg ugyanezt.
Monzában a FOTA ünnepel, egy éve alapították a csapatok. A választásokra azonban csak decemberben kerül sor, melynek a végén kiderül, hogy jövőre kik lesznek a szövetség előjárói.
|