HÍREK : Hungaroring Fest a Budai Várban! |
Hungaroring Fest a Budai Várban!
2009.07.06. 10:44
Budapest belvárosába költözik a száguldó cirkusz! Július 23. és 26. között azok is átérezhetik a Forma-1-es életérzést, akik egyébként nem juthatnak ki a hazai futamra. Street Parade, autócsodák, szimulátorok, igényes, zenés-látványos programok, finom falatok, jó borok és pálinkák: igazi kikapcsolódás vár mindenkire!
Sokaknak facsarodik össze a szíve, amikor idehaza rendezik a Forma-1-es futamot. Rajongónak lenni és esetlegesen kihagyni a testközelség lehetőségét, bizony nem kis lemondás. Csakhogy itt a kárpótlás: most először Hungaroring Fest-et rendeznek a Budai Várban Július 23. és 26. között, vagyis akkor, amikor egyébként is Forma-1-es lázban ég az ország.
Bemelegítésként a szervezők a Street Parade-et ajánlják: csütörtökön este két Forma-1-es járgánnyal David Coulthard, a Red Bull Racing volt pilótája és Palik László rendez látványos bemutatót a Palota Úton. Itt aztán meglesz az égett gumi szaga és mindent betöltő hangzavar! Eközben Besenyei Péter magyar műrepülő világbajnok a levegőben veszi ki a részét az izgalmakból. Néhány oldtimer csoda, jó pár rally autó, és a Ferrari Challange egy-két kiemelt képviselője közelről megcsodálható lesz. A tervek szerint Talmácsi Gábor motorját is kiállítják.
A játékosabb kedvű felnőttek sem maradnak hoppon: Magyarországon most először lehet kipróbálni a legújabb autós szoftvert. A Boxutcában 20, ingyenesen használható szimulátort állítanak fel, ezeken kicsik és nagyok is próbára tehetik ügyességüket. Vagyis a gyerkőcöt sem kell lepasszolni, simán talál magának izgalmat. Esténként a nap legjobbjai értékes ajándékokért mérhetik össze tudásukat, küzdelmüket egy, a Nagyszínpadon felállított LED falon követhetik az érdeklődők.
Lazításképpen pedig el lehet merülni a Hungaricumok között: a kiállított magyar találmányok és kézműves remekművek mellett igazi hazai ízeket élvezhetünk: a jól kitalált magyaros fogások mellé zamatos borokat és pálinkákat kóstolhatnak!
Az este beköszönte nem jelenti a buli végét! Több színpad műsorai közül lehet majd válogatni: csütörtökön például a Presidance társulat előadását nézhetik meg az érdeklődők, szombaton este pedig a 100 Tagú Cigányzenekar szórakoztatja a nagyérdeműt, vasárnap a Pink Floyd Tribute varázsolja el azokat, akik nem bánják, ha hétfőn nehezebb lesz felkelni.
Részletes program: Hungaroringfest.com
|