HÍREK : A Ferrarinál nem értik, mitől javultak fel az év végére |
A Ferrarinál nem értik, mitől javultak fel az év végére
2009.10.27. 19:52
A Ferrari csapatfőnöke, Stefano Domenicali beismerte, az istállónál értetlenül állnak az előtt, hogy az autójuk idén miért teljesített jobban akkor, amikor már nem is fejlesztették az F60-at. Az olasz még sosem élt át ennyire rapszodikus évadot.
A 2008-as konstruktőri világbajnoki cím után a Ferrari az idei szezonnak is vérmes reményekkel vágott neki, ezért az olaszoknak hatalmas pofont jelentett, hogy az első három versenyen egyetlen pontot sem tudtak összekaparni.
A lóhalálában megépített dupla diffúzor és az egyéb fejlesztések mindazonáltal a következő futamokon már hozzásegítették az istállót a rendszeres pontszerzésekhez, a csapatnál május végén mégis úgy döntöttek, sutba vágják az idei szezont, és teljes gőzzel 2010-re kezdenek koncentrálni.
Ennek ellenére a csapat még Felipe Massa balesete után is több pontot gyűjtött az idény második felében, mint az elsőben, és Stefano Domenicali, a Ferrari csapatfőnöke beismerte, a rejtélyes jelenség előtt ő maga is értetlenül áll.
"Az eredményekre nehéz magyarázatot találni. Egy olyan évre sem emlékszem, amikor ekkora lett volna az ingadozás az egyes futamok között. A mérnököknek pontosan meg kell érteniük, mi is történik ebben a szezonban. Miért éppen akkor értünk el sikereket az autóval, amikor már befagyasztottuk a fejlesztéseket?" - mondta Domenicali az Auto Motor und Sportnak.
Az olasz mindazonáltal úgy érzi, a szezon már a kezdetektől jobban sikerült volna számukra, ha az autó az időmérőn is ugyanolyan gyors lett volna, mint a versenyen.
"Problémáink vannak egyetlen körön. Az autónknak több időre van szüksége, míg felmelegíti a gumikat. A riválisaink kihajtanak a pályára, és azonnal jó köridőt repesztenek. Ez az oka annak, hogy miért állunk ott, ahol."
"Ha megnézzük, hogyan viselkedett a kocsi a suzukai második etapban, akkor látjuk, hogy nagyon jól teljesített, és a gumikkal is megfelelően bánt - akkor a harmadik leggyorsabb köridőt értük el, és közel voltunk az élmezőnyhöz" - fogalmazott.
Az autó gyenge teljesítményén túl többen Domenicalinak is felrótták, hogy a keménykezű Jean Todt után az ő irányításával immáron lazább légkör uralkodik a Ferrari berkein belül, ami negatívan hathat a csapat eredményeire. Az olasz ugyanakkor nem érzi ennek veszélyét.
"Nem fogom csak azért megváltoztatni a stílusomat, mert a Forma-1-ben dolgozom. Az embernek nem kell megváltoztatni a személyiségét, és egy maszkot magára húznia. A legnagyobb kihívás az a változási folyamat, amin a Forma-1 most keresztül megy. Ebben akarok részt venni. Más mentalitással kell előretekintenünk" - mondta.
|