HÍREK
HÍREK : Hihetetlen: Fisichella nyerte az időmérő edzést Belgiumban

Hihetetlen: Fisichella nyerte az időmérő edzést Belgiumban

  2009.08.29. 15:07


Végeredmény

1. G. Fisichella Force India F1 1:46.308
2. J. Trulli Toyota 1:46.395
3. N. Heidfeld BMW 1:46.500
4. R. Barrichello Brawn GP 1:46.513
5. R. Kubica BMW 1:46.586
6. K. Räikkönen Ferrari 1:46.633
7. T. Glock Toyota 1:46.677
8. S. Vettel Red Bull 1:46.761
9. M. Webber Red Bull 1:46.788
10. N. Rosberg Williams 1:47.362
 Q2
11. A. Sutil Force India F1 1:45.119
12. L. Hamilton McLaren 1:45.122
13. F. Alonso Renault 1:45.136
14. J. Button Brawn GP 1:45.251
15. H. Kovalainen McLaren 1:45.259
Q1
16. S. Buemi Scuderia Toro Rosso 1:45.951
17. J. Alguersuari Scuderia Toro Rosso 1:46.032
18. K. Nakajima Williams 1:46.307
19. R. Grosjean Renault 1:46.359
20. L. Badoer Ferrari 1:46.957


A Force India olasz veteránja pokoli tempót diktált, és megnyerte az időmérő edzést. ELKÉPESZTŐ! A második helyen Jarno Trulli zárt, míg a harmadik rajtkockáról Nick Heidfeld rajtolhat holnap.
 
Köszöntjük kedves olvasóinkat az idei Belga Nagydíj időmérő edzésén. A második és a harmadik szabadedzéshez hasonlóan száraz időjárás várható Spa-ban.

A levegő hőmérséklete 15°C, míg az aszfalt 26°C körül mozog. A versenyzők szép lassan kihajtanak a bokszból. Luca Badoer után a másik Ferrarit kormányzó Kimi Räikkönen is a pályán. A következő 30 percben nem lesz eső. Kis esély van arra, hogy az edzés végére csapadék kerül a pályára.

A Q1-ben, az időmérő első részében 20 percük van a versenyzőknek, hogy jó időt fussanak. 17 perc van vissza. Egyelőre egy pilótának sincs mért köre. Badoer megfutotta a kvalifikáció első idejét: 1:48.128. A pillanatnyi állás: Rosberg, Grosjean, Räikkönen, Nakajima, Badoer, Alguersuari, Fisichella, Button. Immáron Timo Glock a leggyorsabb: 1:46.394. Timo nem bír magával, javított az idején. Nem sokkal később csapattársa, Jarno Trulli vette át a vezetést.

Sebasien Buemi a Toro Rosso-val az élen, miközben Rubens Barrichello keresgélt valamit a füvön. A brazil lassan, de biztosan visszahajtott a pályára. A harmadik szabadedzés harmadik helyezettje diktálja most a tempót. 15 másodperc sem telt el, és Nick Heidfeld „rárontott” Sutil idejére. A BMW vezet.

Kevesebb, mint 10 perc van hátra az időmérő első részéből. Az első nyolc: Heidfeld, Sutil, Button, Vettel, Buemi, Trulli, Glock, Alonso. A pillanatnyi kiesők: Nakajima, Alguersuari, Grosjean, Badeor, Fisichella. Sutil 3., Fisichella 5. Nem semmi… Badoer becsületesen próbálkozik, de ez még mindig nagyon, nagyon, nagyon kevés. Luca csak a 20.

6 perccel a vége előtt az első nyolc: Heidfeld, Barrichello, Sutil, Hamilton, Button, Fisichella, Vettel, Buemi. A finn „Jégember” begyorsult. A 15. helyről egészen a második helyre kapaszkodott fel. 3 perc, és leintik a Q1-et. Trulli most a leggyorsabb. Az olasz ideje: 1:45.331. 1 perc van hátra az első etap végéig.    

Fisichella nyerte a Q1-et. Mi van itt? Badoer elszállt. Az olasz a homokágyban.

Akik kiestek:  Buemi, Alguersuari, Grosjean, Nakajima, Badoer.

5 perc szünet következik, majd jön a Q2.  

Q1: Fisichella, Trulli, Barrichello, Sutil, Webber, Vettel, Glock, Rosberg, Heidfeld, Räikkönen, Kubica, Kovalainen, Alonso, Button, Hamilton, Buemi, Alguersuari, Nakajima, Grosjean. Badoer.

Az utolsó helyen zárt Badoer nem fogja megköszönni Vettel manőverét. A német miatt az olasz összetörte az autóját. A Ferrari bal hátsó kereke a gumifallal való ütközés miatt kitört. Luca próbált visszajönni a pályára, de mivel homokágyba landolt, és az autó hátsó felfüggesztése is súlyosan megsérült, nem volt esélye.

Fut az óra. 15 percük van a versenyzőknek a Q2-ben. Szinte mindenki a pályán. Egyelőre senkinek nincs mért ideje. A pillanatnyi állás: Trulli, Räikkönen, Glock, Hamilton, Sutil, Heidfeld, Kubica, Button, Fisichella. Barrichello. Kevesebb, mint 10 perc van vissza. Az első nyolc: Trulli, Webber, Kubica, Vettel, Barrichello, Räikkönen, Glock, Hamilton. Jelen állás szerint, akik kiesnek a Q2-ből: Sutil, Alonso, Kovalainen, Heidfeld, Rosberg.

2 perccel a vége előtt: Trulli, Webber, Kubica, Räikkönen, Vettel, Barrichello, Glock, Hamilton, Button, Fisichella, Sutil, Alonso, Heidfeld, Kovalainen, Rosberg. 1 perc van vissza. Az első nyolc: Trulli, Glock, Heidfeld, Webber, Kubica, Räikkönen, Vettel, Barrichello.

FISICHELLA! Ez hihetetlen. Az olasz megint első! 

Trulli nyerte a Q2-t.

Akik kiestek: Sutil, Hamilton, Alonso, Button, Kovalainen.

5 perc szünet következik, majd jön a Q3.

Q2: Trulli, Kubica, Vettel, Fisichella, Heidfeld, Barrichello, Glock, Webber, Räikkönen, Rosberg, Sutil, Hamilton, Alonso, Button, Kovalainen.

Jön a Q3, most dől el, hogy ki indulhat az élről holnap a futamon.

10 perc van vissza az időmérő edzés végéig. Kimi Räikkönen gurult ki elsőként a pályára a Q3-ban. A finn ideje: 1:47.218. A versenyzők visszahajtottak a bokszba. 4 perc van vissza. Kerékcsere. A pilóták taktikázgatnak.

1 perccel a vége előtt. Heidfeld, Räikkönen, Rosberg, Barrichello, Kubica, Trulli, Glock, Webber, Vettel, Fisichella.

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
 
Még nincs hozzászólás.
 

Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó. 06209911123 Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó.    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél színes szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!