HÍREK
HÍREK : "Hamilton-betyár" nyerte a Magyar Nagydíjat

"Hamilton-betyár" nyerte a Magyar Nagydíjat

  2009.07.26. 16:17


Végeredmény

1. L. Hamilton McLaren 1:38:23.876
2. K. Räikkönen Ferrari + 11.529
3. M. Webber Red Bull + 16.886
4. N. Rosberg Williams + 26.967
5. H. Kovalainen McLaren + 34.392
6. T. Glock Toyota + 35.237
7. J. Button Brawn GP + 55.088
8. J. Trulli Toyota + 1:08.172
9. K. Nakajima Williams + 1:08.774
10. R. Barrichello Brawn GP + 1:09.256
11. N. Heidfeld BMW + 1:10.600
12. N. Piquet
Renault + 1:11.500
13. R. Kubica BMW + 1:14.000
14. G. Fisichella Force India F1 + 1 kör
15. J. Alguersuari Scuderia Toro Rosso + 1 kör
16. S. Buemi Scuderia Toro Rosso + 1 kör
Nem ért célba
17. S. Vettel Red Bull + 41 kör
18. F. Alonso Renault + 55 kör
19. A. Sutil Force India F1 + 69 kör

Óriási meglepetésre a McLaren-Mercedes brit versenyzője nyerte a 2009-es ING Magyar Nagydíjat. A második helyre a finn „Jégember”, Kimi Räikkönen „vágódott” be, míg  a dobogó legalsó fokát Mark Webber szerezte meg az RB5-el.

Már nem kell sok és megkezdik a versenyzők a felvezető kört. Felipe Massa boxa üresen maradt, csapata, szerelői egy emberként szorítanak a brazil versenyzőért. 

A szerelők futnak a le a pályáról, felbőgnek a motorok. A versenyzők már melegítik a gumikat.  "Forza Felipe Siamo Con Te" üzenik a Ferrarinál Felipe Massának. Érkeznek a rajtrácsra az autók. 
 
Megkezdődik a 24. Magyar Nagydíj Hamilton és Räikkönen rajtolt nagyon jól, Alonso maradt az élen. 

Vettel a rajtnagy vesztese, a fiatal német a hetedik és a rádión azt tudatja csapatával, hogy lehetséges, hogy megsérült az első szárnya, amikor Hamilton elment mellette. Alonso könnyű autójával egyre jobban "nyúlik el".  Räikkönen nagyon keményen rajtolt. Vettelnek úgy tűnik nem sérült az első szárnya.
 
Alonso-t üldözőbe vette Lewis Hamilton. Webber-hez egyre közelebb kerül Räikkönen. Az első kanyar után Räikkönen és Vettel össze is ért, ennek köszönhető, hogy hátrébb csúszott a fiatal német. Hamilton megelőzi Webbert.  Alonso gumijai elkezdtek szemcsésedni, tudatta mérnökével a spanyol. Hamilton érdeklődik, hogy takarékoskodnia kell-e az üzemanyaggal, majd bíztatták a csapattól, hogy nyugodtan autózza tempóját. A brit egyre közelít Alonso-hoz.  
 
Alonso az élmezőny leglassabja, köszönhetően az egyre inkább kopó gumiknak. Webber is elkezdett felzárkózni. Az első nyolc: Alonso, Hamilton, Webber, Räikkönen, Rosberg, Kovalainen, Vettel, Button. A világbajnoki pontversenyt vezető brit versenyző is a gumijaira panaszkodik.  
 
A négyes rajtszámú autót, Räikkönen, rajt utáni manőverét vizsgálják a versenybírák, ám csak a futam után döntenek. Alonso idő előtt a boxban. Ismételten a lágyabb keveréket kapja.  Fernando Alonso a kilencedik helyre jött vissza, ám autója lelassult. Rosszul tették fel job belső kerekét. Le is repült! Óriási hiba a Renault istállónál. 
 
A kétszeres világbajnok spanyol visszatért a boxba, rutinosan oldotta meg a veszélyes helyzetet. A versenyének annyi.  Hamilton vezet, Nakajima lassan utoléri Buttont. Hamilton megfutotta a verseny leggyorsabb körét. Fernando Alonso befejezte a futamot, betolják a boxba. Alonso sétál, majd gesztusaival a következtőt sugallja: "Hát, most mit csináljak? Ez van..."
 
Webber és Räikkönen egyszerre a boxban. Webber hátsó kerekét nem rakták föl rendesen, majd az ausztrál majdnem összeütközik a "Jégemberrel".  Webbert megelőzi Timo Glock. Hamilton és Rosberg is a boxban. Webber elé érkezik Rosberg, ám az ausztrál visszaelőzi. Úgy tűnt Webbernél nem jött le a benzintöltő cső. Kovalainen és Vettel is boxban.
 
Nakajima is a boxban. Button jelenleg a második, de még jönnie kell a kerkékcserére. Hamiltont kérik, hogy figyeljen oda erre a szett gumira, mert elég előnye van az üldözők előtt. Piquet is meglátogatta szerelőit, majd Nakajima elé érkezett, akivel csatázott egy kicsit, majd "könyökkel" a pálya mellé tolja a japánt. Button érkezik a boxba.
 
Jelenleg az első három: Hamilton, Trulli, Räikkönen. Button-nak még a pontszerzés is veszélybe kerülhet.  Vettel kétségbeesetten mondta, hogy valami eltörött, nem tudja irányítani az autót. Vettel elvánszorog a boxig, lecserélik az orrkúpot és visszaküldik. Trulli is érkezik,  és simán megelőzi Buttont.  Räikkönen-t informálják, hogy jó időket autózik, még Hamilton-nál is gyorsabb.
 
Vettel versenyének is  úgy tűnik vége. Button is kiborult, állítása szerint borzalmasan túlkormányzott az autó és nem érti miért ilyen gyengék. Piquet elkaphatja a világbajnoki éllovast. Glock a boxutcában, és vissza fog jönni Button elé. Räikkönen továbbra is gyorsabb Hamilton-nál. Rosberg tapad Kovalainen-re, aki szintén közelít Webber-re.
 
Button, Piquet, Nakajima, és Heidfeld nagyon közel egymáshoz. Kovalainen lassan előzési pozícióban.   Az első nyolc: Hamilton, Räikkönen, Webber, Kovalainen, Rosberg, Glock, Trulli, Button. Räikkönen igyekszik minél közelebb kerülni Hamilton-hoz, emiatt pár kisebb hiba is becsúszik. Webbert bíztassák, hogy nyomja, mert különben Hamilton a második kiállása után pont elé fog megérkezni. 
 
Kovalainen érkezik először a második kiállására.  Honfitársa példáját követi Kimi Räikkönen is. Nagyon nehezen indult be az autója. Érkezik Hamilton is, és ahogy azt Webber mérnöke megjósolta, az ausztrál elé érkezett a brit. Rosberg megelőzheti Kovalainen-t, sőt még akár Webbert is és így a dobogót is célba veheti. Rosberg azonban korábban érkezett a boxba, mint Webber. 
 
Rosberg könnyedén Kovalainen elé érkezik.  A Red Bull ausztrál versenyzője istúl van második kiállásán és Rosberg elé jön vissza. 16 kör van hátra a versenyből, az első három továbbra is Hamilton, Räikkönen, és Glock, de a németnek még ki kell jönnie a boxba.  Button már megérkezett, előbb mint Nakajima, így a japán kiszoríthatja a pontszerző helyről a britet.
 

 
Nakajima egy körrel tovább maradt kinn, majd megérkezett kerékcserére.  Nem tudta a japán megelőzni Buttont. Trulli ismételten a boxban, nem tudni pontosan miért.  Trulli visszacsúszott egy helyet, Nakaijma elé érkezett.  Glock is érkezik üzemanyagért az utolsó 10 körre. A német a hatodik helyre jött vissza. Barrichello-t bíztatják, hogy nyomja, mert szükség van az egy pontra. Ahhoz viszont Nakajima-t és Trullit kéne megelőzni.

Öt kör van hátra.  Nincs változás azelső nyolc a továbbra is: Hamilton, Räikkönen, Webber, Rosberg, Kovalainen, Glock, Button, Trulli.

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
 
Még nincs hozzászólás.
 

Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!