HÍREK : Massa bízik a Ferrari új fejlesztéseiben |
Massa bízik a Ferrari új fejlesztéseiben
2009.06.29. 15:06
A Ferrari brazil pilótája reméli, hogy csapata a Nürbugring-re is új elemekkel rukkol majd elő, és egy jó versenyhétvégében lesz részük.
Felipe Massa a legutóbbi nagydíjon Silverstone-ban szinte reménytelen helyzetből vághatott neki a futamnak. Végül a brazil a tizenegyedik helyről egészen a negyedikre repítette csapatát.
A Scuderia a jelek szerint ismét magára talált, kérdés, meddig.
Jövő héten Németország, Nürburgring következik, ahol Felipe 2007-ben felemás futamot zárt.
Felipe Massa: 2007-ben a Nürburgring-en volt egy igazán nagy versenyem, és rendkívül közel álltam ahhoz, hogy megnyerjem azt, de az eső megakadályozott ebben. Sokat küzdöttem az abroncsokkal, rengeteg vibrációt éreztem az eső miatt. Mindez lehetővé tette Fernando (Alonso) számára, hogy elkapjon engem.
F.M: Jót harcoltunk a pályán, aztán egymáshoz értünk, ő pedig lehagyott, nekem pedig kellett egy-két pillanat, hogy összeszedjem magam. Kellemetlen volt, mert míg a feltételek meg nem változtak, zsebemben volt a győzelem.
Akkor Massa a McLaren-Mercedes-t kormányzó Fernando Alonso mögött a második lett.
F.M: Mindenesetre jó emlékekkel várom a Német Nagydíjat. Úgy hiszem a KERS hasznosabb lesz ezen a pályán, mint Silverstone-ban volt. Remélem képesek leszünk néhány új fejlesztést bevetni a Nürbugring-en is, és akkor lehet egy jó hétvégénk.
|